KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zostało kilka dni, aby wziąć udział w konkursie fotograficznym! Jest wiele kategorii, każdy znajdzie coś dla siebie! 

 

Pod koniec sierpnia zorganizowałam konkurs, w którym można było wygrać warsztaty fotograficzne z Marcinem Dobasem. Przesłaliście bardzo dużo wspaniałych zdjęć i postawiliście wysoko poprzeczkę. Konkurs wygrała Karolina Karwan, a tutaj możecie zobaczyć jej zdjęcie:

Razem ze zwyciężczynią byłyśmy zaproszone na warsztaty fotograficzne z Marcinem Dobasem organizowane w Kinie Wisła przez sponsora akcji, markę Amundsen.

Chociaż fotografią zajmuję się  profesjonalnie, to zawsze ciekawi mnie podejście innych i zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Tak też było tym razem. Marcin wspaniale opowiada, a jego wystąpienie miało też techniczny i praktyczny charakter. Mogliśmy podglądać, jaki zabiera sprzęt i dlaczego zdecydował się na rozwiązania w fotografii stawiające na lekkość, mobilność, co sprowadza się do używania bezlusterkowców. Mogliśmy obserwować, jak zmiana światła wpływa na całokształt przedstawianej historii i jak bardzo w fotografii krajobrazów i zwierząt liczy się upór i cierpliwość.

Na warsztatach obecni byli też inni blogerzy zaproszeni do akcji oraz zwycięzcy z ich strony. Piękne spotkanie ludzi zafascynowanych siłą obrazu oraz jakością pracy, która za tym stoi.

Zawsze wierzyłam, że fotografia to nie tylko naciskanie spustu migawki, ale proces twórczy który dzieje się w naszych głowach. Możliwość filtrowania przez siebie otoczenia tak, aby w efekcie opowiedzieć o kondycji każdego z nas, o tym, co nas dotyka. I jeżeli jest to piękno uchwycone w ulotnej chwili, to dla mnie ten ułamek sekundy jest sumą doświadczeń, które składają się na wyczucie tego momentu, na czekanie, na bycie w nim całym sobą. Fotografia to dla mnie język, forma ekspresji czegoś, co mamy w środku, co chce wydostać się poza nas w formie zdjęcia.

Teraz macie kolejną okazję udziału w konkursie. Zostało już tylko kilka dni! Do 18. listopada można wysyłać swoje zdjęcia w konkursie fotograficznym. Zobaczcie sami, czym możecie podzielić się w przedstawionych kategoriach. Nagrody motywują do wysyłania!

Życzę Wam powodzenia! Nie tylko w konkursie, ale też w codziennym patrzeniu na świat poprzez kadry, patrzeniu poza ustalonymi ramami, poza tym co oczywiste! Wysyłajcie zdjęcia, które poruszają, które zaskakują, które są inne i skłaniają do myślenia, do zatrzymania.

Powodzenia!!! Trzymam za Was kciuki!!!!

Tutaj przeczytacie więcej o konkursie!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KONKURSIE AMUNDSENA

 

*zdjęcia w tym poście nie są mojego autorstwa

You May Also Like