Filmowa podróż na Białoruś z Mariną

VEROetNIKA wraz z Tomkiem Kozakiewiczem i Fundacja “Kultury Świata”zabierze nas na Białoruś i do Ugandy. Będziemy realizować film dokumentalny podążający za pytaniem: jak wziąć sprawy w swoje ręce i zmieniać świat dookoła nas. Co lepsze, możecie w tej podróży uczestniczyć.
Naszą pierwszą bohaterką jest Marina Hulia, z którą spotkamy się w niedzielę 21. maja. Marina opowie nam o swojej akcji Dzieci z Dworca Brześć Dzieci z Dworca Brześć, którą prowadzi już od ponad szesnastu lat.
Marina łączy czeczeńskie rodziny mieszkające w Polsce z ludźmi o dobrym sercu, tak by mogły odnaleźć się w naszej rzeczywistości. Oprócz tego Marina aktywizuje czeczeńskie kobiety, które utknęły przed granicą z Polską i jest pośrednikiem w sprzedaży zrobionych przez nie lalek, toreb i breloczków. Będzie można je nabyć podczas spotkania, po czym kolejnego dnia wybierzemy się wraz z Mariną i kamerą na Białoruś, by pokazać Wam, kogo dokładnie wspieracie, kim są i z czym borykają się czeczeńskie rodziny na granicy. Wszystkie wpływy ze sprzedaży ich wyrobów trafią w ich ręce i będą wsparciem w ich patowej sytuacji.
Owe lalki zabierzemy też do Ugandy (w sierpniu), gdzie uchodźcy z Kongo również nie otrzymują pomocy, a działania Mariny będą dla nich inspiracją, jak poradzić sobie w ich sytuacji. Naszym celem jest przedstawiać myśli edukacji globalnej, że świat jest małą wioską, gdzie różne kultury mają te same problemy i dzieląc się rozwiązaniami, możemy się wspierać ponad granicami kontynentów, czy polityki państw. Jako ludzie. Razem.
Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, jak można wspólnie zmieniać świat, to zapraszamy na pasjonujące i wyciskające łzy opowieści Mariny, która poświęca swoje całe życie czeczeńskim rodzinom.

Tutaj więcej o lalkach:
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/29471936/czeczenki-szyja-lalki-i-sprzedaja-je-aby-miec-z-czego-zyc

Zapraszamy!
VEROetNIKA (Weronika Mliczewska),
Tomek Kozakiewicz
Fundacja “Kultury Świata”
& Południk Zero

 

Więcej znajdziecie  TUTAJ

DO ZOBACZENIA :))))

You May Also Like